Antyki w małych wnętrzach – jak urządzić je ze smakiem?

Będąc właścicielem małego mieszkania nie musimy rezygnować z marzeń o posiadaniu antycznych mebli. Dobrze dobrana antyczna szafa czy sekretarzyk doda naszemu wnętrzu klasy i stylu. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku małych wnętrz najgorsza będzie przesada. Duża ilość antycznych mebli przytłoczy nieduże wnętrze i będzie działać na jego niekorzyść. Jeden stary, wartościowy mebel w pomieszczeniu wystarczy aby nadać mu klimat. Jednocześnie koszt zakupu jednego stylowego starocia, może pozostać nadal niskie, inaczej niż byłoby to w przypadku aranżacji całego mieszkania w stylu Ludwika XVI.

Wnętrza, w których pojawiają się antyki wiele zyskują- nabierają klasy i ciepła. Aby dobrze wpasować antyczny mebel do pomieszczenia, unikajmy wokół niego krzykliwych dodatków, postawmy na jasne kolory i minimalizm.

Antyki nie lubią konkurencji w postaci krzykliwych dodatków. Lubią skupiać na sobie całą należną im uwagę.

Małe wnętrza doskonale prezentują się w harmonijnym połączeniu nowoczesny ascetycznych form z barokowymi akcentami klasycznych mebli. Antyki to również dobra inwestycja. Przecież im są starsze tym bardziej stają się cenne. Jednak musimy pamiętać o regularnej pielęgnacji zabytkowych mebli- odpowiednie kosmetyki oraz dbanie i wilgotność i temperaturę powietrza zapewni naszym antykom długie życie. Być może na tyle długie, że zdążymy zamienić małe wnętrze naszego M2 czy M3 na wystawny dworek czy XIX-wieczną kamieniczkę?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz